Jó eredmények a serdülő fedett ob-on

Egynapos, rendkívül feszes időrenddel lebonyolított országos bajnokság zajlott szombaton a Syma-csarnokban. Elismerésre méltó már csupán az a körülmény is, hogy volt olyan fiatal, aki közel 10 órát tartózkodott a verseny helyszínén. Önmagában komoly állóképességet igényelt az, hogy több számra kellett bemelegíteni valamint összpontosítani a versenynap során. Akaratban nem volt hiány a hétvégén, elfogultság nélkül állítható, hogy minden Ikaruszos résztvevő kitett magáért. Sok dobogós és döntős helyezés, valamint  egyéni csúcsok jellemezték a bajnokságot.

Ketten dupláztak, azaz két éremmel térhettek haza. Fedor Benjamin (13é) először 60 m gátfutásban (9,77)  ért el 3. helyezést, majd magasugrásban (145 cm)  ezüstérmet szerzett. Előbbi versenyszám igazi Ikaruszos futam volt, hiszen itt Tóth Zsombor (13é- 9,95 )   4  lett. Másik duplázónk Kádár Fanni (15é) volt, 60 gáton  (9,11)  és távolugrásban (514) nyert bronzérmet. Magasugrásban a 14 éves fiúknál is folytatódott a jó szereplés Horváth Csaba 170 cm-rel ezüstérmet szerzett. Középtávfutásban a 13 éves lányoknál Burai Virág 1000m-en indult, és ért el 3. helyezést ( 3:08,02), ugyanebben a számban a 15 éveseknél Szabó Kitti hajszállal  csúszott le a dobogóról (3:06,79). A 14 éves lányok 60m-es döntőjében Kovács Abigél jó versenyzéssel 5. helyen végzett (8,32).  Összességében 6 érem és további 6 döntős helyezés született.

További döntős eredmények: Dálnoky Anikó 60 gát 7., Tóth Zsombor távolugrás 8., Horváth Csaba távolugrás 8. hely