105. Mezeifutó Országos bajnokság Ikaruszos sikerekkel

November 23-án, Pestszentlőrincen került megrendezés az idei utolsó országos bajnokság. A Magyar Hegyi –És Terepfutó Szövetség (http://www.mahfusz.hu) kapta meg a jogot a MASZ-tól a verseny megszervezésére.
Változatos, technikás pályát jelöltek ki a szervezők, és ha ez nem lett volna elég még beleraktak egy komoly dombot is a pálya vonalvezetésébe, amire egy körön belül háromszor is fel kellett futni, ami nagyon megrostálta a különböző korosztályok versenyzőit.
Aki pálya mellett szeret futni erdőben, terepen annak sokkal nagyobb esélye volt itt jól szerepelni. Példa erre a felnőtt győztes Kovács Ádám, aki tájfutóként is és hegyifutóként is jeleskedik. Szerencsére a szakosztályunkban is van rá példa, hogy valaki az atlétika mellett még tájfutó versenyeken is indul: Horváth Csongor a 13 éves serdülő korosztályban 3 km-en lett második, egy hajszállal maradt le a bajnoki aranyról.
Csapatban Csák Tamással és Kállai Balázzsal 9. helyen zártak.
Finta Sára személyében a 14 éves lányoknál is volt dobogósunk. Meglepetésre szerezte meg a bronzérmet kitűnő futással.
Csapatban Hallgat Fannival (31. hely) és Medvegy Noémivel ötödik helyen végeztek.
Ifjúsági korosztályban 6 km-en Dénes Ervin 15. lett, ami szép teljesítmény a 68 fős mezőnyben.