Serdülő atlétikai Budapest bajnokság az Ikarus pályán

Egymást érik az atlétikai pályaversenyek, az elmúlt időszakban minden hétvégére jutott fontos esemény. A sportág főversenyei zajlanak, és ebbe a sűrű versenysorozatba illeszkedett bele az Ikarus Atlétikai Centrumban megrendezett serdülő (U16) Budapest bajnokság június 21-én.
 A nyílt bajnokságon vidéki szakosztályok versenyzői is elindulhattak a budapestiek mellett. 21 városból érkeztek atléták, és összesen 34 egyesület képviseltette magát. Érezhető volt, hogy a rövidesen Tatabányán sorra kerülő korosztályos országos bajnokság előtt nagyon sokan ezt a viadalt tekintik főpróbának. Az Ikarusz fiatal atlétái kitettek magukért, az abszolút eredményeket figyelembe véve a 9 első hellyel a legeredményesebb szakosztály volt a házigazda, megelőzve a Gödöllőt és a Honvédot, ami jó előjel a közelgő nemzeti bajnokság előtt.
Ezen a napon rendezték meg az ifjúsági rúdugró Országos Bajnokságot is melyen Barcsay Csanád versenyzőnk szerezte meg a győztesnek járó aranyérmet. Ifjúsági sportolóink Zalaegerszegen mérték össze erejüket az Ország többi versenyzőivel. Sajnos érmet nem, de 3 negyedik helyet, és több helyezést sikerült begyűjtenünk. Kádár Fanni súlylökésben, Szakács Attila 400 gáton, Horváth Csaba magasugrásban csúszott le a dobogóról.