Új helyszín, "régi" sikerek - U20-as és U18-as liga döntő

Hatodik alkalommal rendezték meg a junior és ifjúsági – vagy az újabb nevükön U20-as és U18-as – liga döntőt. A két korosztály egy hétvégén, lányegében egymást váltva versenyzett a pályán. Érdekesség, hogy az esemény első alkalommal hagyta el a fővárost. Az új helyszín, a 2018-as Ifjúsági Európa-bajnokság helyszíne, a Győri Olimpiai Sportpark volt. Az elmúlt öt versenyhez hasonlóan ezúttal is élményekkel és érmekkel térhettünk haza.

Az U20-as korosztályban Molnár Csaba duplázott. Az első napon egyéni csúccsal szerzett ezüstérmet 400m-en, amit a második napon 400m-es gátfutásban szerzett magabiztos győzelmével múlt felül.

Polyák Zoltán gondoskodott arról, hogy a másik gátfutó szám első helyére is ikaruszos atléta kerüljön: Ő 110m-es gátfutásban diadalmaskodott.

Kiss Kiara rúdugrásban szerzett egyéni csúcsa pályafutása első ligadöntős érmét, pontosabban bronzérmét jelentette.

A 18 éven aluliak között ketten is dupla dobogóval örvendeztettek meg minket. Solymári Máté 800m-en és 2000m akadályon, Takács Gergő 110m-es és 400m-es gátfutásban nyújtott emlékezetes produkciót és sepertek be látványos győzelmeket.

Mellettük két további aranyéremnek örülhettünk: férfi távolugrásban Szalay Botond szállt a legmesszebb, súlylökésben pedig Kovács Kristóf repítette legmesszebb a súlygolyót.

Auer Péter és Hegyi Boróka gondoskodott róla, hogy szép ezüstérmek is kerüljenek a tarsolyunkba. Előbbi 400m-es gátfutásban, utóbbi rúdugrásban állhatott a dobogó második fokára.

Bronzéremből is jutott három. Marcos-Figueredo Anais 400m-en dolgozott meg alaposan a dobogós helyezésért. Papp Zsófia ugyanakkorát ugrott magasban, mint a verseny győztese és ezüstérmese, de ehhez a magassághoz neki eggyel több kísérletre volt szüksége, ezért „csak” bronzérem kerülhetett a nyakába. Kovács Luca rúdugrásban ért el azonos eredményt, mint a verseny második helyezettje, de – hasonlóan Zsófihoz – neki is eggyel több kísérletre volt szüksége, amivel szép bronzérmet nyert.

Összegzésként kijelenthető, hogy a tizenöt érem egy sikeres hétvégének a bizonyítékai, és az a tény, hogy sprint, távfutó, ugró és dobó számban egyaránt szereztünk érmeket legalább ennyire örömteli.