Nekünk nyolc! - U16-os Országos bajnokság

Az idősebb korosztályoktól eltérően az U16-osok országos bajnokságát ősszel, pontosabban szeptember 9-10-én rendezték a győri olimpiai Sportparkban. Az utolsó regionális varsenyen való soikeres szereplés nyomán itt is több, jó teljesítményben bíztunk.

Fiatal atlétáink alaposan ki is tettek magukért.

Petró Ádám azok közé tartozott, akik duplázni is tudtak. A 3000m-en egyéni csúccsal szerzett ezüstérme mellé 1500m akadályon aranyérmet nyert. Ez utóbbi versenyszámban látványos hajrát bemutatva hódította el a bajnoki címet. 3000m-en a dobogó harmadik fokára Szekeres Dávid állhatott, aki Ádám mögött nem sokkal, kiváló futással, egyéni csúccsal ért célba.

Ugyancsak távfutó számban állhatott fel két alkalommal is a dobogóra Szentkuti Anna. Az 1500m-en és 3000m-en egyaránt a dobogó második fokára felálló hölgy ráadásul a két évet is magába foglaló korosztályban a fiatalabb évfolyamhoz tartozik. Ez csöppet sem látszott a versenyzésén. Az okos, bátor futások egyéni csúcsokat is jelentettek.

Molnár Ádám, jó formában érkezett a bajnokságra, miután három érmet is nyert a regionális versenyen. Ezt a formát meg is tartotta és étékes helyezések mellett magasugrásban második helyet szerzett.

Táborszki Bálint dobó számokban jeleskedett. Pénteken súlylökésben élete legjobb teljesítményével lett harmadik, szombaton pedig kiegyensúlyozott versenyzéssel állhatott fel a dobogó harmadik fokára gerelyhajításban.

Összeségében nyolc érmet nyertek és további tizenhárom döntős helyezés értek el versenyzőink.