A-Plast Ikarus Kertvárosi Atlétika: micsoda 17-es!

Csak kapkodtuk a fejünket a hétvégén Nyíregyházán megrendezett U20-as és U18-as fedettpályás országos bajnokságon. A sűrű program mellett rendre figyelhettünk, drukkolhattunk atlétáinknak. Az erdményességre sem lehetett panaszunk. A két nap során tizenhét alkalommal szólították versenyzőinket eredményhirdetéshez, amivel ismét a legtöbb érmet szerző szakosztály lettünk!

Külön öröm, hogy az érmek között egyaránt találunk sprintereket, gátasokat, távfutókat, ugrókat és dobókat is!

U20-as korosztály

Parázs csatára lehetett számítani a férfiak 60m-es gátfutásában. Előzetesen a két esélyes, amely közül az egyik Auer Péter volt, már összecsapott, hol egyik, hol másikuk került ki győztesen. A döntőben aztán Péter újabb sebességfokozatot talált, amivel még kiváló riválisa sem bírt, megszerezve ezzel a szám bajnoki címét, egyéni csúccsal, nagyszerű eredménnyel.

Nagy futás volt várható a férfiak 400m-es versenyében is. Kovács Ádám végig űzte, hajtotta ellenfelét. Beérni ugyan nem sikerült neki, de az eredmény bajnoki ezüst és hatalmas egyéni csúcs lett.

Molnár Eszter éppen akkor javított egyéni csúcsán, amikor arra a legnagyobb szükség volt. A női hármasugrás szépen javított sorozatról sorozatra az eredményén, aminek a csúcspontja az ötödik ugrásánál érte el a csúcspontját. Pályafutása eddigi legjobb ugrása ezzüstérmet eredményezett.

Már a női 60m előfutamában is biztatóan mozgott Marcos-Figueredo Anais. A döntőben ugyan talán kicsit beragadt, de utána nagyszerűen zárkózott fel. A látványos futás egyéni csúcsot és egy szép bronzérmet eredményezett.

Becsák Dorina női rúdugársban ide legjobb teljesítményét érte el, aminek ugyancsak bajnoki bronzérem lett a jutalma.

A második nap végén a férfi és a női váltó egyaránt remek futásokkal örvendeztetett meg minket.

Az Amler Vanda, Marcos-Figueredo Anais, Szekér Gréta, Kiss Anna alkotta kvartettből mindenki a lehető legjobb teljesítménnyel járult hozzá, hogy a váltó végül ezüstérmet szerzett.

Az Auer Péter, Fekete Marcell, Kovács Ádám, Molnár Csongor sorrendben vágtázó férfi váltó, soraiban két egyéni érmessel, remek egyéni futásokat követően állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

U18-as korosztály

A fiatalabb korosztály versenyei is bőven szolgáltattak izgalmat és örömt egyaránt. A korosztály tagjai négy bajnoki címet, egy ezüstérmet és öt bronzérmet szereztek.

Petró Ádám okossan taktikázott férfi 1500m-en, majd hatalmas hajrát kivágva szerezte meg az aranyérmet. A verseny másnapján még 800m-en versenyzett remekül, ahol bronzérmez szerzett, majd a 4x200m-es váltó tagjakéni is alaposan odatette magát.

Molnár Ádám a hatpróba ezüstérme után újabb remek produkcióval rukkol elő. A hétvége folyamán több számban is érdekelt versenyzőnk férfi magasugrásban nyújtotta a legemlékezetesebb teljesítményt. 188cm-ig minden magasságot elsőre ugorva nyerte a bajnokságot.

Hargittai Zsófiával egyértelmű éremesélyesként számoltunk 400m-en. Nem is kellett csalódnunk. A versenyt végig kézben tartva, remek futással, pályafutása első bajnoki címét gyűjtötte be. 200m-en, újabb remek futással még egy bronzérmet is szerzett, végül a kétnapos esemény utolsó versenyszámában, a női 4x200m-es váltó tagjaként vállalt szerepet a csapat nagyszerű ezüstérmében.

Alaposan bekezdett a női súlylökés versenyében Keserű Mirabella. Már az első sorozatban olyan lökést produkált, amivel lényegében eldöntötte a versenyt, messze maga mögé utasítva a mezőnyt, közel egy méterrel túlszárnyalva legközelebbi riválisát is.

Ezüstérmes lett a női 4x200m-es váltónk. Az Amler Gréta, Keller Kincső, Hargittai Zsófia, Szekér Jácinta sorrendben futó hölgyek, remek egyéni teljesítményekkel érdemelték ki a bajnokság utolós versenyszámának dobogós helyét. Az eredmény úgy még inkább elismerésre méltó, hogy a váltó 3. és 4. embere elötte 800m-en is érdekelt volt.

Közülük Keller Kincső végzett előrébb. Okos, magabiztos futással szép bronzérmet szerzett, ami pályafutása első bajnoki érme is volt egyben.

Amikor Szekeres Dávid rajthoz áll, már-már várjuk a verseny végén kivágott hajráját. Ez a képessége ezúttal sem hagyta cserben: férfi 3000m-en többek között ennek is köszönhette, hogy bronzérmet szerzett.

Lépésről-lépésre zárkózott egyre közelebb korosztálya legjobb gátfutóihoz Amler Gréta. Magabiztos előfutambeli teljesítményét követően rátett még egy lapáttal: áttörte a 9 másodperces álomhatárt, amit követően a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Az egyéni dobogósok többsége a Docler-Ikarus Tehetséggondozó Program tagjai, illetve sokukat a XVI. kerületi Önkormányzat is külön támogat.

„Előzetesen tíz, igazán optimistán tizenöt érmet jósoltunk, tizenhét lett belőle, ami minden képzeletünket felülmúlta – fogalmazott Amler Zoltán szakosztályvezető. – Nagy gratuláció jár a fiataloknak, edzőknek, és a nevelőedzőinek is, mint mindig, igazi csapatmunka eredményét láthattuk. Külön öröm, hogy névadó támogatónk, az A-Plast Kft. egyik tulajdonosa, Sárai Szabolcs a helyszínen tekintette meg a szombati versenynapot, és személyesen tapasztalta meg a közösségünkben erőt. Ismét bebizonyosodott, az Ikarus a magyar atlétika megkerülhetetlen, kiemelt bázisa. Kitartóan dolgozunk tovább, hogy ezek a fiatalok és a többiek a későbbiekben is bizonyítsák rátermettségüket.”

Eredmények

U20

I. Auer Péter – 60m gát – 7,77 (e.f.: 8,01) (edző: ifj. Tomhauser István)

II. Kovács Ádám – 400m – 49,40 (edző: Budai Tamás)

II. Molnár Eszter – hármasugrás – 11,11 (edző: Kőrös András)

II. Amler Vanda, Marcos-Figueredo Anais, Szekér Gréta, Kiss Anna – 4x200m – 1:45,42 (edzők: ifj. Tomhauser István, Budai Tamás)

III. Marcos Figueredo Anais – 60m – 7,96 (e.f.: 8,00) (edző: ifj. Tomhauser István)

III. Becsák Dorina – rúdugrás – 3,00 (edző: Bagyula István)

III. Auer Péter, Fekete Marcell, Kovács Ádám, Molnár Csongor – 4x200m – 1:32,48 (edzők: ifj. Tomhauser István, Budai Tamás)