- Budai Tamás
Egyéniben és csapatban is élen - Mezei OB
Ugyan még nem zárult le teljesen a fedettpályás szezon, a szabadtéri máris elkezdődött, a hagyományokhoz hűen mezei futással. Korábban beszámoltunk a Mezei futó liga 3. állomásán történtekről, most azonban – mintegy csúcspontként az országos bajnokságra került sor Kecskeméten.
A verseny jellegéhez mérten elfogadható, de korántsem meleg időben vághattak neki az atléták, a korcsoportjuk szerint más-más távnak. A legnagyobbaknak 8Km volt a távjuk, míg a legkisebbeknek 3Km-t kellett leküzdeni.
Az U23-as korosztályban Molnár Léda nem talált legyőzőre, kiváló futását követően a dobogó tetejére állhatott. Remek tempóját mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy az abszolút versenyen a 4. helyet szerezte meg.
Az U16-os fiúk versenyében is izgalmas futamban reménykedtünk és nem is kellett csalódnunk. Solymári Máté óriási elánnal küzdött. Az első helyért vívott csatában ketten egyszerre értek célba és Máté végül azonos idővel végül ezüstérmet szerzett. A csapat azonban már nem talált ...





